Otázky/odpovědi

CO SEBOU

Pro jednotlivce:

Oblečení: je lepší zaměřit se na kvalitu, než na kvantitu. Oblečení by mělo být co nejvíce zajímavé, třeba i extravagantní, prostě něco, co vám sluší a v čem se cítíte dobře. Hlavně různorodost a barevnost se pak odrazí na kvalitě fotografií. Takže pokud si vezmete 5 triček a jedny rifle, tak podle toho pak budou fotografie vypadat.
 
Spodní prádlo doporučuji sladit – podprsenka a kalhotky jedné barvy a stylu (černé, bílé, tělové atd)

Doplňky: šátky, šály, čepice, klobouky, vějíře, deštníky, korále, náušnice, náramky, pásky, sluneční brýle, kravaty, plyšáky, menší hudební nástroje, živé i umělé květiny... a hlavně dobrou náladu a chuť experimentovat a zkoušet nové věci.
 

Pro nastávající maminky:

Oblečení: zajímavě na fotkách vypadají volné rozepínací košile, různé šátky, obtažené šaty, ryfle, (které už nedopnete, ale nechají se rozepnuté), sladěné spodní prádlo či plavky .. atd.
 
Všeobecně je lepší bříško na fotkách moc nezakrývat, ale spíše jej zvýraznit. A o i v případě, že se během těhotenství vytvořili strie - ty jdou samozřejmě opravit retuší ;)
 

Pro páry a rodiny:

Pokud se bude jednat o focení v páru či rodinné focení, tak se snažit oblečení sladit, jak barevně, tak tématicky (sportovní, společenské, letní, zimní, spodní prádlo…)

JAK SE PŘIPRAVIT NA FOCENÍ

Vlasy: stačí si je den předem umýt a upravit běžným způsobem. V ateliéru je vám pak samozřejmě upravím, případně se domluvíme na nějakém speciálním účesu, pokud se to bude hodit k vybranému obleční.

Nehty: Nemusí být nutně nalepené, ale měli by být čisté a pokud možno jednobarevné. Nejlepší je francouzská manikůra, která se hodí ke každému oblečení. Různé barvy by nemusely ladit s každým oblečením. Muži - vyčistit nůžtičkama špínu za nehty.

Ochlupení: pokud máte výraznější chloupky i na rukách, doporučuji bud oholit, nebo depilaci. Ruce jsou na fotografiích většinou vidět mnohem více, než nohy.

Řasy: nalepené řasy vypadají samozřejmě na fotkách velice efektně, ale kůli focení si je rozhodně pořizovat nemusíte.

NEJČASTĚJI KLADENÉ OTÁZKY

Měl/a bych potvrdit termín, pokud už jsem si jej zamluvil/a?
Ano, 2 DNY PŘED smluveným termínem prosím potvrďte na e-mail sarka.toth@centrum.cz nebo SMS na číslo 775 121 622.

Musím být starší 18 let?
Ano - Pokud jste mladší, bude nutný souhlas rodičů. To znamená: vzít maminku či tatínka s sebou na začátek focení, aby podepsali formulář, že s focením souhlasí.

Fotíte i muže samostatně?
VELMI VYJÍMEČNĚ a jen seriozní nabídky, nebo v doprovodu jejich ženských protějšků či rodin.
V žádném případě nebudu odpovídat na dotazy tipu: fotíte také akty, nebo chci nafotit akty pro přítelkyni.. a už vůbec ne porno nebo něco podobného!

Co když jsem nikdy nefotil(a), nejsem modelka ani model a stydím se?
Není třeba se stydět, každý člověk je originál a já se snažím, aby to na fotkách bylo vidět.

Mohu si s sebou na focení vzít kamarádku/kamaráda či přítele/manžela?
Pokud se bude jednat o focení jednotlivce - ženy, je nutné, aby jste na focení přišly samotné. Je to z toho důvodu, že už tak můžete být nervózní z focení a druhá osoba, která vás bude při focení pozorovat (nebo jen její přítomnost), by Vás mohla znervóznit ještě více, což by se samozřejmě projevilo především na kvalitě fotek. A také je to lepší pro moji lepší soustředěnost jen na Vaši osobu, aby bylo docíleno co nejlepšího výsledku.

V kolik hodin se mám objednat?
V rezervacích je možné zadat i čas focení, který si určíte dle vašich možností.Mějte ovšem na paměti, že focení se nikdy nedá přesně časově určit. Takže je lepší, když si na zvolený den už nebudete nic plánovat, aby jse při focení nemuseli nikam spěchat a neovlivnilo to tak kvalitu fotografií.Otvevírací doba ateliéru je od 14 - 20 hod.


Dostanu všechny nafocené fotografie?
NE - neretušované fotografie uvidíte pouze v podobě náhledů, které budou umístěny v galerii na internetu a kde si také vyberete fota k retuši.

Jak dlouho trvá focení?

Focení trvá dle zvolené varianty focení, obvykle 3 hodiny v případě focení jednotlivců či páru. V případě focení malých dětí se doba většinou zkrátí, z důvodu ztráty pozornosti dětí.
 
Tykat či netykat?
Pokud zaškrtněte ANO tykání v objednávkovém formuláři, klidně mi ihned tykejte a já budu tykat vám. Domluva před focením, i samotné focení tak bude probíhat ve více uvolněné atmosféře, což je i mým hlavním cílem ;) Rozhodně to není myšleno jako neucta, či projev neprofesionálního chování vůdči zákazníkovi :)
 
Je líčení součástí focení?
Ano: všechny modelky líčím já osobně. Na foceni tedy přijďte zásadně nenalíčená. Je nutné si uvědomit, že foto make-up se liší od vašeho denního líčení. Je to spíše výraznější večerní líčení. Po focení vám ráda poskytnu ubrousky na odlíčení.
 
Je možné si nějaké oblečení zapůjčit v atelieru?
Ano.. je možné si zapůjčit plesové šaty, historické kostýmy, korzety, paruky, klobouky, a další (garderobu stále rozšiřuji).
 
Chtěla bych nafotit i odvážnější fotografie, ale ne akty. Je to možné? 
Ano: pokud si budete přát nafotit tento styl fotografií, tak právě pro vás je určen Glamour. Je to fotografický žánr, který se snaží zachytit krásu, půvab a přitažlivost ženského těla. Do fotografického žánru glamour patří spoře oděná či polonahá těla, kde jsou choulostivější partie vhodně zakryty oblečením, případně i jinou částí těla. Dále se do tohoto žánru řadí fotografie zcela oblečené modelky, ale zpracováním musí u diváka vyvolat určitý pocit erotična.
 
Nejsem si jistá počtem výsledných fotografií. Můžu se rozhodnout i ještě behem focení?
Ano: je pochopitelné, že pokud jdete na focení poprvé, nevíte, jak vám to půjde. Během focení se situace může změnit a vy zjistíte, že se při focení cítíte dobře a že vám to jde. Pak samozřejmě můžete změnit názor na počet fotografií, které jste chtěli na začátku.
Za jak dlouho od focení dostanu náhledy fotografií k výběru a jak si mám objednat vybrané fotografie k retuši?
Cca za týden a to v podobě formuláře na Váš e-mail (většinou vás upozorním i na FB, pokud jsme přáteli).
 
Formulář bude obsahovat:
- odkaz na dočasnou galerii na rajčeti, která bude skrytá, tzn. že ji uvidíte jen vy, případně osoby, kterým odkaz zašlete.
- odkaz na FORMULÁŘ pro konečný výběr fotografií.
 
Fotografie na rajčeti budou v malém rozlišení a bude přes ně logo stránek - tudíž nevhodné pro tisk či vkládání na FB. V levém dolním rohu každé fotografie bude číslo, které napíšete do formuláře.
 
Po vyretušovaní vybraných fotografií vložím fotografie opět do nového alba na rajčeti a zašlu vám odkaz - zpravidla na FB či mail. V tomto albu budou fotografie již ve větším rozlišení - vhodné pro vkládání na FB.
 
Plná rozlišení retušovaných fotografií vám zašlu na servr USCHOVNA.cz - zde jsou fotografie uloženy po dobu 14 dnů, poté je servr automaticky smaže. Pokud si je tedy nestihnete včas stáhnout, napište mi o opětovné vložení.
Za jak dlouho od mého konečného výběru dostanu retušované fotografie?
Standardní doba zhotovení fotografií je 30 pracovních dní. Ale je možné si doplatit zhotovení expres do 10 pracovních dní za příplatek 500 Kč.
Prosím všechny focené osoby, aby byly trpěliví, někdy se může stát, že před vámi bude hodně nafocených osob, takže budete čekat déle, než je uvedeno. V každém případě vás po zeptání ráda budu informovat o stavu.
 
Do jaké míry jsou fotografie retušovány a co vlastně retuš znamená?
Retuš je nedílnou součástí uměleckého focení. Kdo by také nechtěl vypadat dokonale alespoň na fotografiích. Mějte prosím na paměti, že fotografie jsou uměleckého rázu a tomu se přizpůsobuje i následná retuš. Retušuji například nesrovnalosti kůže: pupínky, kruhy pod očima, celulitida, jizvy, strie…, celkový vzhled fotografie (světlost, jas, ostrost, barevné provedení...).
 
Kolik dostanu z focení retušovaných fotografií?
Počet fotografií se odvíjí od zvolené varianty focení - balíčku.
- Je možné si připlatit fotografie navíc.
 
Dostanu i ostatní neretušované fotografie?
NE - Neupravené fotografie zásadně neposkytuji.
 
Jsou součástí ceny i fogorafie v papírové podobě?
NE - ale je možné se domluvit na jejich vyvolání, pokud to nezvládtene sami.
 
Budou moje fotografie vystaveny na těchto stránkách? 
S Vaším svolením si nějaké retušované fotografie vystavím zde na svých stránkách.
Pokud si to nebudete přát, je samozřejmostí, že fotografie uvidíte jen vy a já. Nebo se domluvíme, které fotografie prezentovat a které nikoliv.
 
Možnosti platby fotografií nad rámec zaplacených:
- většinou na účet, případně hotově přímo v ateliéru.

Máte nějaký další dotaz? Napište mi do kontaktního formuláře:

Kontaktní formulář
 *
 *
UPOZORNĚNÍ: Pokud vám na e-mail nepříjde kopie formuláře, nevyplnili jste správně políčko e-mail.
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.